Open Aid Ukraine

Ministry of economic development and trade
Official portal for international assistance coordination
Portal is operating in testing mode
The Government of Norway
Norway
Legal address:
вулиця Стрілецька, 15, Київ, 01901

Документація:

allprojects

Priority sectors of activity:

22 березня, Верховна Рада ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про технічне та фінансове співробітництво, яку було підписано 18 жовтня 2016 року в Осло (реєстраційний номер законопроекту №0127), Президент України підписав закон 14 квітня 2017 року.

Угода створює рамкові умови для залучення фінансової та технічної допомоги від Уряду Норвегії, а також визначає види та форми надання цієї допомоги, механізми погодження проектів техдопомоги, пільги, привілеї та імунітети для Норвезької сторони у рамках реалізації згаданих проектів.

"Ця рамкова угода стане стійкою основою для реалізації різноманітних проектів технічної допомоги. Ми прагнемо максимально підвищити ефективність використання допомоги, а це і якісне планування, і пріоритизація, і контроль за виконанням", - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Угода також слугуватиме значними поштовхом для активізації вже наявного співробітництва між країнами. Обсяги допомоги Норвегії для України у 2015 році становили 310 млн норвезьких крон (36,5 млн євро) та були направлені на макрофінансову стабілізацію; розвиток державного управління, енергетики, енергоефективності, радіаційної безпеки; сприяння торгівлі та євроінтеграції; гуманітарну допомогу.

Ознайомитись із текстом Угоди можна ТУТ.

Водночас на сьогодні співробітництво здійснюється в рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про співробітництво у сфері ядерної і радіаційної безпеки, зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему від 31.11.2012.

Так, в Мінекономрозвитку було зареєстровано проект «Створення та розвиток центру візуалізації зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС», який впроваджувався протягом 2014-2015 років.

На сьогодні для Державної прикордонної служби України з метою посилення спроможності її підрозділу реалізується проект міжнародної технічної допомоги «Обладнання для виявлення радіаційних матеріалів і радіоактивних речовин, захисту, знезаражування та дозиметрії для Мукачівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України», який планується завершити 31 грудня 2017 року.

При цьому, Норвезька сторона неодноразово інформувала про готовність надавати фінансову підтримку Уряду України у впровадженні реформ шляхом реалізації проектів технічної допомоги.

Так, за інформацією Посольства Норвегії в Україні, обсяги допомоги у 2015 році становили 310 млн. норвезьких крон (36, 5 млн. євро) та були сфокусовані на таких напрямах:

  • макрофінансова стабілізація (бюджетна підтримка) – 100 млн. норвезьких крон (11,5 млн. євро);
  • верховенство права, державне управління – 70 млн. норвезьких крон (8,3 млн. євро);
  • енергетики, енергоефективність, радіаційна безпека – 80 млн. норвезьких крон (9,4 млн. євро);
  • сприяння торгівлі та євроінтеграція – 20 млн. норвезьких крон (2,4 млн. євро);
  • гуманітарна допомога – 40 млн. норвезьких крон (4,7 млн. євро).


Donor News

There is no news yet.