Open Aid Ukraine

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Офіційний портал координації міжнародної допомоги України
Портал працює у тестовому режимі
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)
Ebrd logo.
Юридична адреса:
Dynasty office centre, 46 – 46A, Antonovycha Str. Read more at http://www.ebrd.com/corporate-information/contacts/ukraine.html#v38lJMRobdM33Ql5.99
Тел: +380 44 277 11 00

ЄБРР є найбільшим інвестором в Центральній і Східній Європі та Центральній Азії. ЄБРР пропонує широкий спектр фінансових інструментів і фінансових продуктів. Основними формами прямого фінансування, пропонованого ЄБРР, є кредити, акціонерний капітал і гарантії.

Цілі:

Надання компаніям і підприємцям інноваційних фінансових рішень, додання вартості через залучення інвестицій в компанії та країни, які інакше не могли б залучити фінансування, стимулювання прямих іноземних інвестицій, що діють в якості каталізатора для забезпечення доступу до додаткового капіталу та фінансування боргів і торгівлі, надання бізнес порад і допомоги бізнесу у зростанні.

Пріоритети:

Проекти, розташовані в країнах, де працює ЄБРР, що мають хороші перспективи стати прибутковим, мають значний внесок у капітал у грошовій або в натуральній формі від спонсора проекту, сприятимуть місцевій економіці та задовольняють екологічним стандартам ЄБРР та стандартам приймаючої країни.

Прийнятні заявники:

Державні органи, підприємства приватного сектора, мікро-, малі та середні підприємства (через посередників або напряму).

Як подати заявку:

Банк адаптує рішення до потреб клієнта, проекту, конкретної ситуації в країні, регіоні та галузі. Він призначає спеціальну команду фахівців, які мають досвід у проектному фінансуванні, регіоні та галузі, праві і навколишньому середовищі. ЄБРР фінансує до 35% від загальної вартості проекту грін-філд (з нуля) або 35% від довгострокової капіталізації усталеної компанії. Вимагається додаткове фінансування з боку спонсорів та інших співфінансувальників. Типові проекти приватного сектору включають принаймні одну третину інвестицій в акціонерний капітал. Допускаються внески в формі власного капіталу. Життєвий цикл проекту може варіюватися від 1 року для проектів поповнення оборотного капіталу або торгового фінансування до 15 років для довгострокових суверенних інфраструктурних проектів. Детальніше про фінансові продукти, що надаються ЄБРР на сторінці www.ebrd.com/workwith-us/project-finance.html

Проектний цикл ЄБРР починається з перегляду концепції, за яким слідують інші етапи. Обсяг становить від 5 до 250 млн. євро для великих проектів. Посібник ЄБРР з фінансування можна знайти на www.ebrd.com/downloads/research/factsheets/guide.pdf Фінансування дрібних проектів провоиться через місцеві комерційні банки (в Україні: Кредит Європа Банк, Укрексімбанк, УніКредит Лізинг).

ЄБРР також надає бізнес-консультації, щоб допомогти зростанню та успішності малого та середнього бізнесу на основі ноу-хау мережі міжнародних радників та місцевих консультантів, перетворення широкого спектру підприємств, включаючи їхні стратегії, маркетинг, операційну діяльність, управління якістю, енергетичну ефективність, фінансовий менеджмент, тощо. Інформацію щодо подання заявки на послуги бізнес-консалтингу можна знайти на http://www.ebrd.com/downloads/tambas/sbs-client.pdf і http://www.ebrd.com/work-with-us/advice-for-business.html


Сектори/сфери підтримки

  • Ділове середовище
  • Доступність та транспорт
  • Захист навколишнього середовища
  • Енергетична ефективність
  • Розвиток управлінського потенціалу

Нормативно-правова база:

Рамкова угода між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського Фонду "Укриття" в Україні від 20.11.1997 (ратифікована 04.02.1998).

Поточні проекти:
Грантова угода (Чорнобильський фонд “Укриття”: ГУП Фаза ІІ Продовження) між Європейським банком реконструкції та розвитку як адміністратором фондів Гранту, наданого Чорнобильським Фондом “Укриття” та національною атомною енергогенеруючою компанією “Енергоатом” від 10 квітня 2000 року, Поправкою від 27 липня 2000 року, Поправкою № 2 від 23 квітня 2002 року, Поправкою № 3 від 30 січня 2003 року, Поправкою № 4 від 12 грудня 2003 року, Поправкою № 5 від 04 червня 2004 року, Поправкою № 6 від 07 серпня 2007 року, Поправкою № 7 від 01 лютого 2008 року, Поправкою № 8 від 08 липня 2009 року, Поправкою № 9 від 21 грудня 2009 року, Поправкою № 10 від 15 грудня 2010 року та Поправкою № 11 від 14 вересня 2011 року, Поправкою № 12 від 23 травня 2012 року, Поправкою № 13 від 01.08.2013 року, Поправкою № 14 від 25.09.2014 року, Поправкою № 15 від 17.03.2015 року, Поправкою № 16 від 14.03.2016 року.

Участь у реформах:

Новини донора

На даний момент новини відсутні.