Open Aid Ukraine

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Офіційний портал координації міжнародної допомоги України
Портал працює у тестовому режимі
Уряд США

Пріоритетні сектори діяльності:

Федеральний уряд США (англ. The federal government of the United States) — централізована система державного управління США, встановлена згідно з конституцією США.

Федеральний уряд поділяється на три гілки: законодавчу, виконавчу і судову. За допомогою системи розподілу влади, кожна з гілок має деяку автономність роботи й деяку владу над двома іншими гілками. Крім того, велика частина політичних питань, відповідно до конституції, залишається в компетенції окремих штатів. Місцем розташування федерального уряду США є Федеральний округ та столиця країни, місто Вашингтон, на його території.

Уряд США співпрацює з Україною через:

  • Агентство США з міжнародного розвитку
  • Корпус Миру США
  • Державний департамент США
  • Міністерство енергетики США
  • Міністерство оборони США
  • Департамент охорони здоров'я та соціального забезпечення США (DHHS)/
  • Центри профілактики та боротьби із захворюваннями (CDC)
  • Комісія ядерного регулювання США

США є одним із найбільших донорів допомоги Україні. Загальний бюджет допомоги США для України, наданої з 1992 року, становить понад 4,2 млрд. дол. США.

У 2015 році допомога надавалась за такими напрямами: економічний розвиток – 194,74 млн. дол. США, забезпечення миру і безпеки – 99,84 млн. дол. США, охорона здоров'я – 32,02 млн. дол. США, підтримка демократії, захист прав людини, адміністративна реформа – 7,2 млн. дол. США, освіта і соціальний захист – 0,4 млн. дол. США.

Станом на поточний момент в Україні реалізується 87 проектів американської технічної допомоги, які зареєстровано в Мінекономрозвитку, загальною контрактною вартістю близько 1,3 млрд. доларів США.

Статистика допомоги США по роках за даними https://explorer.usaid.gov/aid-dashboard.html#2001Нормативно-правова база:

1. Угода між Урядом України та Урядом США про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво від 07.05.1992.

2. Угода між Урядом України між Урядом Сполучених Штатів Америки про здійснення програми "Корпус миру США в Україні" від 06.05.1992.

3. Угода між Україною та США щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення від 25.10.1993.

4.Угода між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції

5. ДОДАТКОВА УГОДА № 1 до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння більш прозорим та підзвітним процесам врядування за широкої участі громадян, вчиненої 17.09.2014 в м. Києві (Угода АМР США № 121-0001-АА)

6. Додаткова угода № 2 до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння стійкому економічному розвитку на широкій суспільній основі як засобу забезпечення сталої демократії в Україні, вчиненої 17 вересня 2014 р. у м. Києві (Угода АМР США № 121-0002-AA)

Законодавство США про міжнародну допомогу:

1. Закон про прозорість і звітність міжнародної допомоги 2016 року

2. Закон про міжнародну допомогу 1961 року

Поточні проекти:

Участь у реформах:

Новини донора

На даний момент новини відсутні.