Open Aid Ukraine

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Офіційний портал координації міжнародної допомоги України
Портал працює у тестовому режимі

​3-4 листопада 2016 року відбулись Українсько-німецькі перемовини задля розвитку

3-4 листопада 2016 року відбулись Українсько-німецькі перемовини задля розвитку, участь в яких взяли представники Мінекономрозвитку, Мін'юсту, Мінфіну, Міністерства тимчасово окупованих територій (з українського боку) та Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку, KfW та GIZ (з німецького боку).

З початку 2002 року загальний обсяг наданої Німеччиною допомоги склав близько 500 млн. євро, що робить Німеччину одним з найбільших донорів в рамках технічного та фінансового співробітництва.
В ході перемовин було домовлено, що до кінця 2016 року Німеччина виділить Україні ще 72 млн. євро на такі напрямки, як:
- демократія, громадянське суспільство, державне управління, регіональний розвиток та децентралізація - 16 млн. євро;
- енергоефективність – 36 млн. євро;
- будівництво та реконструкція житлових приміщень для внутрішньо переміщених осіб – 20 млн. євро.

Умовами для надання коштів будуть наступні:

до 32,5 млн. євро – позика з терміном до 30 років і пільговим періодом у 10 років із відсотковою ставкою 2,0% на проект «Підвищення енергоефективності в електропередачі (модернізація трансформаторних підстанцій» (друга фаза) – проект має на меті підвищення якості енергопостачання завдяки реабілітації трансформаторних підстанцій та зміцненню мережі ліній електропередач;

до 24,5 млн. євро – фінансова допомога у вигляді грантів на підтримку реалізації проектів спрямованих на посилення українського місцевого самоуправління та будівництво і реконструкцію житлових приміщень для ВПО;

інші кошти – технічна допомога на реформи децентралізація, державного управління та проекти з енергоефективності в громадах.

Розподіл коштів буде відбуватись під керівництвом відповідальних міністерств в рамках визначених протоколом пріоритетних проектів.