Open Aid Ukraine

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Офіційний портал координації міжнародної допомоги України
Портал працює у тестовому режимі

Засідання Фонду Східноєвропейського партнерства E5P

8 листопада 2016 року відбулось засідання Фонду Східноєвропейського партнерства E5P, яке зібрало представників Мінекономрозвитку, Мінрегіону, інших міністерств, а також представників донорів: EBRD, NEFCO, EIB, EU, KfW, Швеції, Швейцарії, Польщі, Естонії, Фінляндії та Німеччини.

Від початку основну увага Фонд звертав на питання енергоефективності в Україні. Згідно з останнім звітом Міжнародного енергетичного агентства, Україна використовує майже у 3,2 рази більше енергії на одиницю ВВП, ніж у середньому по країнах ОЕСР. Це відбувається через високу концентрацію енергоємних галузей, неефективні системи централізованого теплопостачання, застарілі промислові процеси та низьку якість будівель. Через недостатні інвестиції в системи централізованого теплопостачання понад половина використаного палива витрачається даремно.

Виходячи з обсягу залучених коштів у розмірі 108 млн. євро, на сьогодні Донори E5P затвердили більше 15 проектів, зокрема, по модернізації теплових мереж, модернізації систем водопостачання та водовідведення, а також по заходах щодо поліпшення енергозбереження в громадських будівлях. Інші проекти по підвищенню енергоефективності в житловому секторі та використання відновлюваних джерел енергії знаходяться на стадії розробки. Стосовно інвестицій у системи централізованого теплопостачання, гранти E5P спрямовуються на окремі теплові пункти, що забезпечить можливість жителям керувати теплопостачанням. Згідно з оцінками, затверджені на даний час проекти E5P для України дозволять у цілому скоротити викиди CO2 більше ніж на 536 103 тонн на рік і забезпечити економію 120 млн. м3 газу на рік.

Більш детально з діяльністю Фонду в Україні можна дізнатись тут http://ukraine-uk.e5p.eu/about-e5p/history-rationa...

З поточними проектами E5P, які реалізуються в Україні можна ознайомитись тут http://ukraine-uk.e5p.eu/cases/