Open Aid Ukraine

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Офіційний портал координації міжнародної допомоги України
Портал працює у тестовому режимі

Номер контракту: 3582-01 15.03.2017

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні

Дата початку

15.12.2016

Дата завершення

14.12.2019

Схвалений
Виконується
Завершений
Анульований

Опис:

Мета антикорупційної ініціативи ЄС – посилити спроможність новостворених антикорупційних інституцій і зміцнити зовнішній контроль за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства та медіа. Ця ініціатива складається з трьох елементів:

  1. Вона посилить спроможності новостворених антикорупційних інституцій щодо ведення розслідувань, здійснення кримінальних переслідувань та покарань випадків корупції. Це стосується Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Окрім того, від цієї ініціативи також отримають користь нові антикорупційні суди (щойно їх буде створено), а також Державна служба фінансового моніторингу. У рамках програми будуть доступні різні види підтримки, адаптовані до потреб бенефіціарів. Вона стосуватиметься не лише експертного потенціалу та підготовки, але й вагомої ІТ-підтримки.
  2. Також ця ініціатива зміцнить спроможність Комітету Верховної Ради з питань запобігання й протидії корупції ретельно досліджувати законодавство у сфері боротьби проти корупції та слідкувати за впровадженням реформи. Аби допомогти українському парламенту із цими завданнями, буде створено Консультаційну раду міжнародних експертів.
  3. Окрім того, вона сприятиме залученню громадянського суспільства та медіа в антикорупційну діяльність, особливо в регіонах. Ініціатива допомагатиме місцевій владі, що підтримує справжні зміни та готова до співпраці з організаціями громадянського суспільства, запроваджувати цілий комплекс антикорупційних заходів у муніципалітетах. Процес визначення цих муніципалітетів відбуватиметься протягом початкових місяців. Громадянське суспільство отримуватиме підтримку за допомогою грантів.

Ініціатива триватиме три роки. Внесок Єврокомісії на її функціонування складає 15 млн. євро, Міністерства закордонних справ Данії – 1,34 млн. євро.

Програмний офіс очолюватиме Ека Ткешелашвілі; він розташований у тому самому приміщенні, що й київський офіс Консультативної місії ЄС (EUAM Ukraine). Обидва офіси тісно співпрацюватимуть, зокрема через прикомандированого міжнародного експерта.

Більш детально про програму: Ukraine_-_EU_Programme.pdf

Фінансова інформація:
Кошторисна вартість:
€16,340,000
Валюта проекту:
Євро
Тип допомоги:
Міжнародна технічна допомога (МТД)
Номер контракту:
3582-01
Номер реєстрації проекту у донора:
Звіти: